Sitemizin hiçbir kişi, kurum yada kuruluş ile bağlantısı bulunmamaktadır. Bağımsız olarak sosyal etkileşim kurabileceğiniz yurtdışı kültür etkinliklerini tartıştığımız forum sitesidir.

Özgür Can Çoban kimdir? Müzikler Bizi Söyler konuğu Özgür Can Çoban müzikleri ve biyografisi

Beykozlu

New member
Kanal D ekranlarının sevilen cümbüş programlarından Müzikler Bizi Söyler, Hakan Altun, Sibel Can ve Hüsnü Şenlendirici ile izleyici karşısına çıkıyor.

Her hafta birbirinden ünlü konukları ve müzik konseptleriyle adeta izleyicileri büyülüyor.

Şarkılar Bizi Söyler yesyeni kısmıyla bu akşam Kanal D ekranlarında yayınlanacak. Programın bu haftaki konukları ise Haluk Levent, Melek Mosso ve Özgür Can Çoban olacak.

Kendine has yorumlarıyla Türk müziğine yeni bir soluk getiren müzikçi Özgür Can Çoban, bu akşam müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak.

Bu akşam izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Özgür Can Çoban’ın ömrü merak konusu oldu. Pekala Özgür Can Çoban kimdir, nereli ve kaç yaşında? İşte müzikleri ve yaşamı…

Özgür Can Çoban kimdir?

Özgür Can Çoban, 14 Kasım 1994 yılında Kırşehir’de dünyaya gelmiştir. Ünlü müzikçi, lisedeyken TRT Müzik programlarında vokal olarak çalışmaya başlamıştır.

Özgür Can, TRT tarafınca düzenlenen ses yarışlarında birincilikler kazanarak birebir sene içerisinde TRT’de Türk Halk Müziği “Sözleşmeli Ses Sanatçısı” olarak nazaranv almaya başlamıştır.

Genç yaşına karşın TRT Türk Halk Müziği repertuarına derleme çalışmaları yapmıştır. ODTÜ üniversitesinin düzenlemiş olduğu fazlaca sayıda usta sanatkarın katıldığı ‘’Ustalar içinde’’ etkinliğinde yer alan en genç sanatçı olarak ödüllendirilmiştir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Kısmını Yüksek Onur Derecesi ile bitirdi. İstanbul Teknik Üniversitesi Performans Anasanat Kolu Çalgı – Ses Yüksek Lisans Programını Birincilik ile kazanmıştır.

Albümleri ve şarkıları

• Yaralı Dağlar
  • Allı Turnam
  • Elif Dedim
  • Bul Getir
  • Üryan Geldim
  • Gel Hayalim
  • Bir Ayrılık Bir Yoksulluk Bir Ölüm
  • Sana Dair (Albüm)
  • Yaralandım (Albüm)